engilish | iranian agriculture news
سایت کشاورزی ایراناخبار کشاورزی › در ۷ ماه امسال صورت گرفت واردات ۵۳۰۰ تن تیلاپیا از چین و امارات
1409288946782_666.jpeg
سایت کشاورزی ایران ( www.IranianAgriculture.com ) –

آمارهای گمرکی نشان می‌دهد که ایران طی هفت ماه امسال مجموعا ۵۵۰۰ هزار تن ماهی تیلاپیا خریداری کرده است که نزدیک به ۵۳۰۰ تن آن از چین و امارات وارد شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا،‌ ماهی تیلاپیا عمده ماهی وارداتی به ایران در کنار انواع دیگر ماهی و فیله تن، ماهی پهن، هیک و انواع ماهی آزاد است، که بر اساس آمارهای گمرک طی هفت ماه گذشته از امسال ایران ۵۵۰۰ تن از این نوع ماهی را با ارزش حدودا ۲۴٫۵ میلیون دلار وارد کرده است.

واردات این نوع ماهی طی مدت مذکور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۰۰ تن افزایش پیدا کرده است.

اگر چه ایران تیلاپیا را از چهار کشور چین، امارات، برزیل و کره وارد می‌کند اما سهم بیش از ۹۵ درصدی بازار تیلاپیا ایران در دست چین و امارات است چراکه آمارها نشان می‌دهد از مجموع ۵۵۰۰ تن واردات ایران ۵۳۰۰ تن آن از این دو کشور بوده است.

بر این اساس طی هفت ماهه امسال چین بیش از ۴۳۰۰ تن و امارات بیش از ۱۰۰۰ تن تیلاپیا به ایران فروخته‌اند و سهم برزیل و کره در این بین به ترتیب تنها حدود ۴۰ و ۴۳ تن بوده است.

اگر چه واردات ماهی تیلاپیا در مجموع امسال در مقایسه با سال گذشته تغییر چندانی نداشته است. اما یافته‌های گمرک نشان می‌دهد که طی مهرماه واردات این ماهی به بیش از دوبرابر افزایش یافته است.

بر اساس این یافته‌ها ایران طی نخستین ماه از نیمه دوم امسال ۱۳۰۰ تن تیلاپیا با ارزش بیش از پنج میلیون دلار وارد کرده و این درحالیست که در ماه مشابه سال گذشته واردات این ماهی تنها حدود ۵۰۰ تن و به ارزش حدودا ۲٫۵ میلیون دلار بود.

همچنین قیمت هر کیلوگرم از این ماهی وارداتی، امسال کاهش یافته و از بیش از ۵ دلار به ۴٫۴ دلار رسیده است.

انتهای پیام

ارسال سوالات و نظرات

برای ارسال سوالات و نظرات باید وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود این صفحه را رفرش کنید.

۱۳۹۴ © سایت کشاورزی ایران
خروجی سایت : RSS سایتRSS نظرات کاربرانxml نقشه گوگل سایت
طراحی و توسعه توسط تیم انفورماتیک ایران اگریکالچر