engilish | iranian agriculture news
سایت کشاورزی ایراناخبار کشاورزیمیوه و باغبانی › آمادگی واگذاری ۸ هزار هکتار زمین – طرح توسعه کشاورزی در پیشوا

فرماندار شهرستان پیشوا خبر داد

آمادگی واگذاری ۸ هزار هکتار زمین در راستای طرح توسعه کشاورزی در پیشوا

خبرگزاری فارس: آمادگی واگذاری 8 هزار هکتار زمین در راستای طرح توسعه کشاورزی در پیشوا

طرح توسعه کشاورزی شهرستان پیشوا

سایت کشاورزی ایران به نقل از خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان پیشوا گفت: در راستای طرح توسعه کشاورزی ۸ هزار هکتار زمین در این منطقه بررسی و در صورت تامین آب به متقاضیان واگذار می‌شود.

محصولات سالم گلخانه‌های شهرستان پیشوا

بهرام ستاری در حاشیه دیدار از محصولات سالم گلخانه‌های شهرستان پیشوا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اعلام اینکه از محل طرح توسعه کشاورزی ۵۵ میلیارد تومان برای هزینه در این شهرستان اختصاص داده شده است، گفت: تاکنون ۱۴ میلیارد تومان از این اعتبار از سوی فعالان بخش کشاورزی جذب شده است.

فرماندار پیشوا

فرماندار پیشوا در پاسخ به اینکه کشاورزان از روند دریافت تسهیلات‌دهی و وثیقه‌های بانکی گلایه دارند، گفت: به بانکهای عامل تأکید شده است که سند زمین‌های کشاورزی به عنوان وثیقه پذیرفته شود.

پرداخت تسهیلات بانک کشاورزی

وی ادامه داد: در حال حاضر بانک کشاورزی این منطقه بهترین بانک از نظر پرداخت تسهیلات در کوتاه‌ترین زمان محسوب می‌شود و معمولا پرداخت این گونه محصولات بیش از ۲ هفته زمان نمی‌برد.

واگذاری ۸ هزار هکتار زمین در راستای طرح توسعه کشاورزی

ستاری گفت: همچنین در راستای اجرای طرح توسعه کشاورزی ۸ هزار هکتار در این منطقه ظرفیت‌سنجی شده است که در صورت تأمین آب به متقاضیان با اولویت فارغ‌التحصیلان کشاورزی داده می‌شود.

فارغ‌التحصیلان کشاورزی

از فرماندار پیشوا سئوال شد اگر چه در واگذاری زمین‌ها با اولویت فارغ‌التحصیلان کشاورزی تاکید شده است اما اولویت‌ها رعایت نمی‌شود، گفت: تلاش این است که فارغ‌التحصیلان کشاورزی که دانش و تخصص این کار را دارند در واگذاری زمین‌ها مدنظر باشد.

برنامه تولید یک هزار و ۱۰۰ تن گوشت

ستاری در پاسخ به خبرنگار فارس در زمینه روند خوداتکایی گوشت قرمز که اخیراً در این منطقه کلید خورده است، گفت: ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای اجرای طرح خوداتکایی گوشت تخصیص داده شده که ۷ هزار رأس به ظرفیت دام کشور افزوده شده و طی ۶ ماه یک‌هزار و ۱۰۰ تن به تولید گوشت کشور اضافه می‌شود.

طرح توسعه کشاورزی

طرح توسعه کشاورزی در اواخر سال ۹۰ در دولت به تصویب رسید و رئیس جمهور، رئیس اجرای این طرح است مسئولیت‌های اجرایی در استانها به استانداران واگذار شده و یکی از مصوبات شاخص آن توسعه ۲ میلیون هکتار زمین‌های کشاورزی است.

  • واگذاری زمین کشاورزی
  • طرح واگذاری زمین کشاورزی
  • واگذاری زمین کشاورزی اصفهان
  • خریدار زمین کشاورزی در پیشوا
  • واگذاری زمین شیلات بوشهر ۹۳
  • فروش زمین کشاورزی پیشوا
  • گلخانه
  • خریدار زمین کشاورزیدر اذربایجان غربی
  • خرید زمین کشاورزی با آب در پیشوا
  • زمین فروشی هکتاری خراسان رضوی

ارسال سوالات و نظرات

برای ارسال سوالات و نظرات باید وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود این صفحه را رفرش کنید.

۱۳۹۴ © سایت کشاورزی ایران
خروجی سایت : RSS سایتRSS نظرات کاربرانxml نقشه گوگل سایت
طراحی و توسعه توسط تیم انفورماتیک ایران اگریکالچر