engilish | iranian agriculture news
سایت کشاورزی ایراناخبار کشاورزی › استفاده از امکانات بین المللی برای توسعه تولید سویا

دانه روغنی
سایت کشاورزی ایران ‌( www.IranianAgriculture.com ) – مجری طرح دانه‌های روغنی گفت: قصد داریم از امکانات بین المللی در جهت آموزش محققین، کشاورزان و کارشناسان استفاده کنیم تا تولید سویا را به عنوان اصلی‌ترین نیاز دام و طیور عملیاتی کنیم.

به گزارش سایت کشاورزی ایران به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، علیرضا مهاجر درباره نقش دانه‌های روغنی در پایداری تولید گندم و تنظیم علوفه‌ی دام و طیور اظهارداشت: تأمین دانه‌های روغنی در داخل در بحث جلوگیری از خروج ارز تأثیر بسیار مستقیم دارد و به همین جهت این طرح را در کشور شروع کرده‌ایم.

مهاجر با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت‌های ملی و بین المللی برای اجرای این طرح استفاده می‌شود، ادامه داد: یکی از این ظرفیت‌ها سازمان خوار و بار ملل متحد(فائو) است و در صورت موفقیت آمیز بودنِ این طرح، همکاری را ادامه خواهیم داد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان این مطلب افزود: قصد داریم از امکانات بین المللی در جهت آموزش محققین، کشاورزان و کارشناسان استفاده کنیم تا تولید سویا را به عنوان اصلی‌ترین نیاز دام و طیور عملیاتی نماییم. .

مهاجر یادآور شد: این طرح را به تازگی آغاز کرده‌ایم و با استفاده از حضور مناسب در خارج کشور، تلاش داریم این دانه‌ها را در خارج کشور بکاریم تا تولید دانه‌های روغنی در داخل کشور ساماندهی شود.

وی از جمله اساسی‌ترین مشکلات دانه‌های روغنی را ناظر بر بحث بازیافت دانست و گفت: به دلیل سود فراوانی که در بخش دانه‌های روغنی و روغن خام وجود دارد، متاسفانه کشاورزان را برای تولید دانه‌های روغنی ساماندهی نکرده‌ایم.

مهاجر اضافه کرد: کارخانجات روغن کشی باید محول کشاورزان را خریداری کنند اما سود این کارخانه‌ها تا کنون توسط حوزه واردات کسب شده است با این حال طبق فرمایش مقام معظم رهبری امیدواریم بر این مشکل فائق آییم.

ارسال سوالات و نظرات

برای ارسال سوالات و نظرات باید وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود این صفحه را رفرش کنید.

۱۳۹۴ © سایت کشاورزی ایران
خروجی سایت : RSS سایتRSS نظرات کاربرانxml نقشه گوگل سایت
طراحی و توسعه توسط تیم انفورماتیک ایران اگریکالچر